چگونه می توان فرش پرز بلند را تمیز کرد
خرید موکت شگی  ، جلوه و احساس متمایزی به خانه شما می بخشد ، به همین دلیل قطعات منحصر به فردی از دکوراسیون کف هستند. پارچه های بلند روی فرش ها جذابیت لمسی ای را ایجاد می کند که برای پاهای برهنه مناسب است ، اما الیاف کرکی باعث می شود که نظافت کمی متفاوت از سبک های دیگر فرش باشد. ذرات معلق گرد و غبار و خاک می توانند در اعماق فرش پنهان شوند ، بنابراین برای تمیز کردن موثر آن ممکن است به ترکیبی از روش های تمیز کردن نیاز باشد.


فرش های پر از طیف را به طور موثر پاک می کند
فرش های پرز بلند در دهه 1970 محبوبیت زیادی داشتند و در سال های اخیر محبوبیت خود را بازیابی کرده اند. با توجه به الیاف بزرگ موجود در فرش پشمالو ، تمیز کردن نشت و آلودگی می تواند کمی مشکل باشد ، اما با روش ها و روش های تمیز کردن مناسب ، مطمئناً می توانید این کار را انجام دهید. در مرحله بعدی ، ما بهترین نکات را به شما می دهیم تا فرش شما جدید به نظر برسد.


برای تمیز کردن فرش خود ، با قدیمی ترین روش تمیز کردن کتاب شروع کنید: آن را تکان دهید. فرش خود را بیرون ببرید ، آن را محکم در دو گوشه نگه دارید و آن را به شدت تکان دهید تا خاک و گرد و غبار از بین برود. اگر فرش شما خیلی بزرگ است و نمی تواند به درستی تکان بخورد ، آن را روی بند رخت آویزان کنید و با دسته جارو یا چوب محکم به آن ضربه بزنید. با این کار گرد و غبار و گرد و غبار از آن دور می شود و به فرش شما فرصت هوا می دهد. نور خورشید به مدت طولانی می تواند به مرور زمان رنگهای فرش شما را محو کند ، اما اجازه دهید برای مدتی برخی اشعه ها را جذب کند ، به از بین بردن باکتری ها و کنه ها کمک می کند.


قبل از هر کاری با فرش خود که شامل آب می شود ، دستورالعمل های مراقبت را با دقت بخوانید. اگر فرش شما می تواند مقداری رطوبت را تحمل کند ، پس یک شستشوی فرش را برای شستن آن اجاره کنید. یک دستگاه شستشوی فرش شامپو و آب داغ را روی فرش توزیع می کند و سپس مایعات را به طور هم زمان می مکد و با رفتن خاک و لکه ها را از بین می برد. پس از تمیز کردن ، اجازه دهید تا در هوا خشک شود تا از کپک زدن جلوگیری کند . برای فرشهایی که نباید خیس شوند ، یک شامپوی خشک خشک را امتحان کنید ، آن را بپاشید ، سپس جارو برقی بکشید. شامپوی پودر شده آلودگی و سایر ذرات را می گیرد تا فرش شما را به طور موثرتری  فقط از جاروبرقی تمیز کند .

در هنگام خرید موکت شگی دقت کنید که در هنگام جاروبرقی در مقایسه با فرش های پرز کوتاه به کمی مراقبت بیشتر احتیاج دارند. الیاف بلند می توانند قسمتهای متحرک جاروبرقی را بگیرند و به فرش شما آسیب برسانند ، بنابراین در جاروبرقی بسیار مراقب باشید. اگر فرش شما در یک منطقه پرتردد است ، می خواهید برای جلوگیری از جمع شدن خاک بیشتر اوقات آن را جارو برقی بکشید. برگرداندن فرش و جارو کردن قسمت زیرین با فعال شدن میله های ضرب و شتم می تواند به شل شدن خاک کمک کرده و از تمیزتر شدن دقیق آن اطمینان حاصل کند.ترفند برای تمیز کردن لکه موثر  است واکنش نشان می دهند به سرعت به نشت قبل از آنها حل و فصل، بنابراین مطمئن شوید که شما مقدار زیادی از به راحتی در دسترس تمیز کردن وسایل فرش. هنگام بروز حادثه ، با پارچه تمیز محکم روی ناحیه آسیب دیده فشار دهید و تا آنجا که ممکن است مایعات را جذب کنید. محل را با محلول تمیز کننده فرش بپاشید و بگذارید چند دقیقه بماند تا با پارچه جدید خشک شود و از لبه های خارجی نشت به سمت مرکز کار کند. این مراحل را تکرار کنید تا منطقه تمیز شود.منبع: https://www.limpiezasexpress.com/trucos-de-limpieza/como-limpiar-una-alfombra-de-pelo-largo/