کاشی و سرامیک

طراحی داخلی دیوارهای کف کاشی و سرامیک

 

کاشی و سرامیک از مخلوطی از خاک رس و شیل ساخته می شود که مانند ظروف سفالی در کوره شلیک می شود. این ماده سخت است که در تنوع زیادی از رنگ ها ، اشکال و الگوها وجود دارد. HGTV هشدار می دهد که همه کاشی و سرامیک برای کفپوش به اندازه کافی سخت نیستند ، بنابراین مهم است که اطمینان حاصل کنید که برای استفاده در کف ، طبقه بندی شده است.

 

انواع

کاشی و سرامیک چهار نوع اصلی دارد:

 

سرامیک لعاب دار . این نوع کاشی دارای پوشش شیشه ای مانند است که می تواند تقریباً هر رنگ یا بافتی به کاشی ببخشد. کاشی و سرامیک لعابدار عملا فاقد تعمیر و نگهداری است.

چینی . این کاشی در دماهای بسیار بالا شلیک می شود و باعث می شود آن بسیار سخت و مقاوم شود. این لعاب یا لعاب موجود است. هر دو نوع در برابر لکه ها مقاوم هستند و به خوبی در اتاق های بیرون کار می کنند.

معادن سنگ کاشی . این کاشی و سرامیک بدون لعاب دارای بافتی کمی خشن بوده و مقاومت آن در برابر لغزش نسبت به کاشی لعاب بیشتر است. با این حال ، آن را در طیف گسترده ای از رنگ در دسترس نیست.

قرمز مایل به قهوهای . این کاشی بدون لعاب فقط در رنگ های زمینی وجود دارد. از دوام کمتری نسبت به کاشی های دیگر برخوردار است و برای جلوگیری از ایجاد لکه به آب بندی منظم نیاز دارد.

مزایای

کاشی های کف رنگ و اشکال مختلفی دارند ، بنابراین می توانند با هر سبکی از خانه متناسب باشند. به لطف فناوری چاپ مدرن ، ایجاد کاشی و سرامیک تقریباً با هر الگویی امکان پذیر است. این می تواند ظاهر سنگ طبیعی یا حتی چوب را تقلید کند ، هرچند که احساس نمی کند چوب زیر پا است.

 

آزمایشات Consumer Reports نشان داد کاشی چینی مقاوم ترین نوع کفپوش است که در برابر خراش ، فرورفتگی و رطوبت مقاوم است. تمیز کردن آن نیز بسیار آسان است. کاشی و سرامیک لعابدار و چینی به تعمیر و نگهداری بسیار کمی احتیاج دارند ، اگرچه انواع دیگر به موارد بیشتری احتیاج دارند.

 

معایب

کاشی در زیر پا احساس سرما و سختی می کند و صدای قدم ها را بلندتر می کند. کاشی و سرامیک لعابدار نیز می تواند لغزنده باشد ، مگر اینکه با پوشش ضد لغزش خاصی پوشانده شود.

 

دوام بسته به نوع کاشی انتخابی شما متفاوت است. کاشی سفال به آب بندی منظم نیاز دارد. کاشی لعاب به راحتی تمیز و نگهداری می شود ، اما اگر مرتباً آنها را مهر و موم نکنید ، خطوط دوغاب بین کاشی ها لکه دار می شود. و اگرچه کاشی یک ماده بادوام است ، اما در صورت ترک خوردگی یک کاشی به راحتی حل نمی شود.

 

بهترین موارد استفاده

Consumer Reports می گوید کاشی چینی بهترین گزینه برای مناطق پرتردد مانند آشپزخانه ها و اتاق های گل و لای و همچنین برای اتاق های مرطوب مانند حمام و اتاق های لباسشویی است. کف کاشی برای ایوان محصور یا اتاق آفتاب گیر نیز ایده آل است.

 

هزینه

از آنجا که کاشی دارای سبک ها و اندازه های مختلف است ، از نظر قیمت بسیار متفاوت است. برای هر کاشی در هر فوت مربع کمتر از 1 دلار یا در ازای هر فوت برای برخی از کاشی های تخصصی تا 100 دلار نیز می توانید پرداخت کنید. با این حال ، HomeAdvisor می گوید که بیشتر انواع کاشی در محدوده 2 تا 15 دلار قرار دارند. نصب و راه اندازی هزینه کل را به 7 تا 20 دلار برای هر فوت مربع افزایش می دهد.

 

5. لمینت

کفپوش ورقه ورقه اتاق نشیمن سفید حداقل

 

کفپوش لمینت دقیقاً مانند چوب مهندسی ساخته شده و روکش نازکی روی لایه های تخته سه لا یا الیاف فشرده دارد. با این حال ، لایه بالایی چوب نیست بلکه یک عکس در زیر یک پوشش پلاستیکی شفاف است. این بدان معنی است که ورقه ورقه می تواند مانند چوب ، سنگ ، کاشی یا تقریباً هر ماده دیگری به نظر برسد.

 

انواع

ورقه ورقه به دو صورت تخته یا کاشی در می آید. بیشتر آنها سیستم کف شناور هستند که می توانید آنها را درست روی کفپوش قدیمی خود بدون چسب و میخ نصب کنید.

 

مزایای

کف های لمینت با صرف هزینه بسیار کمتر می توانند ظاهر چوب یا سنگ را تقلید کنند. تمیز کردن آنها نیز آسان است و به تعمیر و نگهداری بسیار کمی نیاز دارند. به گفته هوم ادوایزر ، لمینت ماده سختی است که در برابر خراش ، فرو رفتگی و لکه مقاومت می کند . همچنین به راحتی تمیز می شود و به نگهداری کمی نیاز دارد.

نصب ورقه ورقه بر روی کف موجود آسان است و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه پروژه کف سازی شما می شود. Consumer Reports می گوید نصب این ماده آسان است ، اما هشدار می دهد که برای جا دادن تخته ها در گوشه گوشه و از طریق درب ، "صبر و ابتکار" لازم است.

 

معایب

مانند کاشی ، ورقه ورقه هنگام خیس شدن می تواند لغزنده باشد. Consumer Reports هشدار می دهد که در محیط های مرطوب مانند زیرزمین مرطوب به خوبی نگه نمی دارد. برخلاف چوب واقعی ، ورقه ورقه نمی تواند در هنگام فرسودگی دوباره اصلاح شود ، بلکه فقط جایگزین می شود. این امر می تواند آن را به گزینه ای مقرون به صرفه نسبت به چوب یا کاشی در طولانی مدت تبدیل کند.

 

بهترین موارد استفاده

ورقه ورقه ماده خوبی برای مناطق پرتردد مانند آشپزخانه ، سرسرا و اتاق بازی است. Consumer Reports می گوید این گزینه برای زیرزمین ها نیز انتخاب منطقی است به شرط آنکه مشکلی با نشت یا ایستادن در آب نداشته باشند. بهتر است از این مواد در اتاق های مرطوب مانند حمام و اتاق های لباسشویی خودداری کنید.

 

هزینه

طبق گفته هوم ادوایزر ، لمینت برای هر فوت مربع کمتر از 1 دلار و به ندرت بیش از 2 دلار قیمت دارد. اگر خودتان آن را نصب نکنید ، کل هزینه بین 3 تا 10 دلار برای هر فوت مربع نصب شده است.

 

6. وینیل

کفپوش وینیل خاکستری چوبی

 

وینیل نوعی کفپوش انعطاف پذیر است ، ماده ای انعطاف پذیر که در زیر پا کمی نرم تر از چوب سخت یا کاشی است. از یک لایه PVC (مخفف پلی وینیل کلراید) پلاستیک روی یک لایه نمد ساخته شده است. وینیل بالشتک همچنین دارای یک لایه نازک از کف است که باعث راحتی بیشتر در راه رفتن می شود. کف وینیل ضخیم تر می تواند دارای یک سطح بافت باشد و آن را شبیه چوب یا سنگ کند.

 

انواع

کفپوش وینیل به اشکال مختلف ارائه می شود. ورق وینیل یک ورق بزرگ از کف است که شما آن را باز می کنید ، اندازه آن را می برید و روی کف خود می چسبید. شما همچنین می توانید کف وینیل لوکس خریداری کنید که مانند کف چوب مهندسی شده و یا کاشی های وینیل که هر بار در محل خود چسب می زنید ، در محل خود کلیک کنید. برخی از کاشی های وینیل دارای پشت و پوست هستند و به همین دلیل نیازی به افزودن چسب قبل از قرار دادن آنها نیست.

 

مزایای

وینیل ماده ای سخت است که در برابر رطوبت و ترافیک شدید پا مقاومت می کند. راحت است که روی آن بروید و روی پاهای برهنه گرمتر از کاشی است. همچنین ارزان و بادوام است. طبق HGTV ، کف وینیل با کیفیت خوب می تواند 20 سال دوام داشته باشد.

 

مانند کاشی ، وینیل طیف گسترده ای از رنگ ها و الگوها را دارد. این می تواند تقریباً هر ماده دیگری را به طرز قانع کننده ای شبیه سازی کند. یک فروشنده کفپوش که توسط Consumer Reports مصاحبه کرده است ، می گوید مشتری ها اغلب تصور می کنند تخته های لوکس وینیل کف نمایشگاه او چوبی واقعی هستند.

 

کاشی وینیل و کاشی های پوستی و پوستی به راحتی نصب می شوند ، اگرچه ورق وینیل کار دشواری است. می توانید وینیل را روی کف موجود وینیل نصب کنید به شرطی که فقط یک لایه داشته باشد. ترمیم وینیل تخته نیز آسان است - فقط یک تخته آسیب دیده را برداشته و جایگزین آن کنید - و تمیز کردن انواع کفپوش وینیل بسیار آسان است.

 

معایب

کفپوش وینیل از نظر کیفیت متفاوت است. انتخاب کمتری از رنگ و الگو با انواع ارزان تر خواهید داشت و اغلب ظاهری جعلی دارند. اگرچه وینیل از دوام بالاتری نسبت به گذشته برخوردار است ، اما هنوز هم HomeAdvisor می گوید در برابر خراش و برآمدگی بیشتر از انواع کف سخت است. و وقتی سرانجام فرسوده شد ، هیچ راهی برای اصلاح مجدد آن وجود ندارد. شما باید آن را به طور کامل جایگزین کنید.

 

یکی از بزرگترین شکایات در مورد وینیل این است که سازگار با محیط زیست نیست. از آنجا که از PVC ، یک فرآورده نفتی ساخته شده ، یک منبع تجدید پذیر نیست. همچنین ، HomeAdvisor خاطرنشان می کند که برخی از انواع کفپوش وینیل سطح بالایی از مواد شیمیایی آلی فرار مضر یا VOCs را منتشر می کنند. برای یافتن کف پوش با VOC کم ، به دنبال محصولاتی با برچسب FloorScore باشید .

 

نوع مضر دیگری از مواد شیمیایی ، به نام فتالات ، در کف کفپوش وینیل نیز وجود داشت. با این حال ، بر اساس گزارش سال 2019 از مرکز اکولوژی ، این مواد شیمیایی دیگر در کف وینیل فروخته شده توسط خرده فروشان برتر کشور قابل تشخیص نیستند.

 

بهترین موارد استفاده

وینیل برای آشپزخانه ، حمام و سایر اتاق های مرطوب مناسب است. همچنین برای اتاقهایی که ترافیک زیادی دارند مانند اتاقهای گل و لای ، مناسب است. Consumer Reports آن را به عنوان بهترین انتخاب برای زیرزمین توصیه می کند زیرا می تواند رطوبت را تحمل کند و به اندازه کاشی سرد نیست.

 

هزینه

وینیل یک کفپوش ارزان قیمت است ومیتواند بهترین کفپوش خانه باشد . قیمت آن از هر فوت مربع از 0.05 تا 5 دلار است. Consumer Reports می گوید متوسط ​​هزینه تخته های وینیل و کاشی های آزمایش شده 3.44 دلار برای هر فوت مربع بوده است. طبق نصب HomeAdvisor ، نصب به ازای هر فوت 3 تا 10 دلار دیگر اضافه می کند.

 

منبع : https://www.moneycrashers.com/best-home-flooring-ideas-and-options/