قبل از شروع خرید چمن باید بدانیم که آیا آن را برای تراس یا باغ می خواهیم ، آیا در یک مکان شلوغ قرار دارد ، اگر در نزدیکی استخر باشد ، اگر حیوانات خانگی داریم یا یک مکان بازی برای فرزندان. هنگامی که ما تمام برنامه های کاربردی را که قصد داریم به شما ارائه دهیم به خوبی داخلی کردیم ، وقت آن است که با توجه به ویژگی های مختلفی که یک چمن مصنوعی دارد ، انتخاب کنید.

 
طول چمن
 
اولین چیزی که باید در نظر بگیریم این است که کجا می خواهیم آن را نصب کنیم. اگر آن را برای تراس بخواهیم ، باید چمن کاری را انتخاب کنیم که با جاروبرقی به راحتی تمیز شود ، بنابراین یکی را انتخاب می کنیم که طول آن بیشتر از 4 سانتی متر نباشد.
 
اگر آن را برای یک باغ بخواهیم ، خوب خواهد بود اگر مدلی را انتخاب کنیم که طبیعی تر به نظر برسد ، بنابراین توصیه می کنیم مدلی را انتخاب کنید که طول آن بین 3 تا 5 سانتی متر باشد.
 
بافت و تناژ
 
هرچه رنگ ها و بافت ها مخلوط تر باشند ، چمن طبیعی نیز واقع بینانه تر خواهد بود. سایه ای که دارای سایه های مختلفی از سبز است ، اما همچنین برخی از آن قهوه ای و بژ است. این ترکیبی از رنگ است که معمولاً در مدل های سطح بالا وجود دارد تا حداکثر واقع گرایی و بهترین زیبایی را ارائه دهد. این بدیهی است که به قیمت ترجمه می شود. بنابراین در این بخش باید در نظر بگیریم که چه چیزی می خواهیم هزینه کنیم.
 
گاهی واقع گرایی و طبیعی بودن برای ما چندان مهم نیست و ما به سادگی به دنبال محصولی ارزان قیمت و یک رنگ هستیم که بتواند یک سطح را با آن بپوشاند. در این حالت با یک مدل محدوده اساسی ، همه در یک سایه سبز و بدون بافت ، هر آنچه که نیاز داریم.
 
در مورد بافت ، باید به خاطر داشته باشیم که یک چمن مصنوعی باید نرم ، بلکه با دوام باشد. ما هرگز نباید مدلهای بسیار خوبی را برای مناطق شلوغ انتخاب کنیم زیرا آنها زودتر خراب می شوند. چمن های دارای رشته های ریز بهتر از آن است که فقط برای مناطق تزئینی و کم رفت و آمد تهیه کنیم.
 
تعداد بخیه ها
 
این به معنی تعداد تیغه ها در هر متر مربع است که یک چمن دارد. هرچه مقدار این "موها" بیشتر باشد ، پر شده تر و کیفیت بالاتری دارد. این تعداد بخیه می تواند بین چند هزار تا بیست هزار باشد.
 
یک چمن با طول 35-40 سانتی متر و 20000 بخیه ، چمنی است که از کیفیت بالایی برخوردار است.
 
کیفیت متوسط ​​می تواند چمن کاری بین 10 تا 15 هزار بخیه و طول حدود 30 سانتی متر باشد.
 
اگر فرزندانی دارید ، انتخاب چمن با کیفیت متوسط ​​حداقل به این دلیل که بسیار نرم تر هستند و ما از آسیب دیدن آنها جلوگیری خواهیم کرد.
 
چه مدل های چمن را پیشنهاد می کنیم؟
ما چهار مدل را انتخاب کرده ایم که هر کدام کیفیت و قیمت متفاوتی دارند که متناسب با نیاز و جیب هر خریدار است.
 
ابتدایی ترین و اقتصادی ترین: Mirtus 1x5 متر با قیمت 26 یورو
 
-کیفیت متوسط: GardenKraft 1x4 متر با 42.29 یورو
 
-کیفیت متوسط: Jardin202 2x5 متر با قیمت 85.70 یورو
 
-کیفیت: ARKMat 2x5 متر با قیمت 137 یورو
 
برای اینکه شما از انتخاب خود پشیمان نشوید ، ما قصد داریم انواع چمن مصنوعی را معرفی و ویژگی های هر یک از مدل های انتخاب شده و اینکه هر یک از آنها برای آنها توصیه می شود را توضیح دهیم.
 
رول Mirtux 1x5 متری
رول Mirtux 1x5 متری
اگر می خواهید در تراس یا بالکن خود کمی سبز بگذارید اما بدون صرف هزینه زیادی و طبیعی نیست که طبیعی به نظر برسد ، می توانید این مدل Mirtux را انتخاب کنید.
 
این چمن چوبی است که دارای تیغه هایی به طول 0.7 سانتی متر است ، نصب آن بسیار سبک و بسیار آسان است. شستن آن بسیار ساده است ، فقط با کمی جاروبرقی و آبیاری با شلنگ یا آب پاش گیاه. ما نگران استفاده از آب روی آن نیستیم زیرا سوراخ هایی از زهکش دارد که باعث می شود آب از آن عبور کند. این ماده ضد اشعه ماورا بنفش است به طوری که همیشه سبز باقی می ماند و در معرض آفتاب محو نمی شود. بسیار مقاوم است و حتی در صورت استفاده شدید به راحتی فرسوده نمی شود. علاوه بر این ، این محصول بدون محصولات سمی تولید می شود تا در صورت داشتن فرزند از خطر جلوگیری کند.
 
رول GardenKraft 26070 1x4 متر
رول GardenKraft 26070 1x4 متر
اگر در تراس ما می خواهیم چیزی بهتر از یک فرش سبز یکنواخت قرار دهیم. اگر می خواهیم بتوانیم با پای برهنه روی چمن ها قدم بزنیم و آن را دلپذیرتر کنیم. این مدل از برند GardenKraft باید انتخاب ما باشد.
 
این تیغه 1.5 سانتی متر طول دارد و 3 سایه سبز مختلف را با هم ترکیب می کند که برای رسیدن به یک اثر چمن واقع گرایانه تر. این دارای حداکثر محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش برای محافظت در برابر محو شدن و ساییدگی در برابر آفتاب تابستان و هوای نامناسب است. تمیز کردن آن با جاروبرقی و همچنین آب آسان است زیرا دارای زهکش است. علاوه بر این ، این چمن مصنوعی به دلیل دوخت دوخته شده از استفاده شدید پشتیبانی می کند ، به همین دلیل اگر ما در خانه کودک و حیوانات خانگی داشته باشیم که به آن تریوت زیادی بدهد ، عالی است.
 
 
رول Jardin202 از 2x5 متر
 
اگر می خواهیم چمنی به نظر طبیعی ، نرم و نرم باشد تا بتوانیم روی آن دراز بکشیم و بچه های کوچک بتوانند بازی کنند ، بپرند و چرخ های چرخدار انجام دهند ، باید مدل این نوع از مارک Jardin202 را انتخاب کنیم.
 
طول این چمن 2.2 سانتی متر است. سایه های مختلف سبز و بژ را برای رسیدن به ظاهر طبیعی تر ترکیب کنید. و دارای تراکم 15000 نوک در متر مربع است. به لطف سیستم تخلیه آن به راحتی با جاروبرقی و همچنین آب تمیز می شود. بعلاوه ، دارای اشعه ماورا بنفش برای زنده نگه داشتن رنگ با وجود آفتاب و هوای نامناسب است و در برابر مقاومت در برابر استفاده شدید بسیار مقاوم است.
 
 
رول ARKMat 2x5 متر
رول 2x5 متری ARKMat
برای کسانی که می خواهند چمنی داشته باشند که به نظر واقعی می رسد: کسانی که می خواهند راحت دراز بکشند و روی زمین نرم آفتاب بگیرند. که آنها فرزندانی دارند که می خواهند به شدت بر روی آن بازی کنند. سگهایی که می دوند و روی آن دراز می کشند. که در تابستان یک استخر بادی در تراس راه اندازی کرد. یا اینکه آنها خانواده و دوستان را هر دو به مدت سه دعوت می کنند. به طور خلاصه ، کسانی که می خواهند به چمن یک گره شدید بدهند ، باید یکی را انتخاب کنند که از کیفیت خوبی برخوردار باشد. اگرچه هزینه بیشتری برای آنها خواهد داشت ، اما از ماندگاری بالاتری نیز برخوردار خواهند بود.
 
این مدل مارک ARKMat دارای طول تیغه 4 سانتی متر ، تراکم حدود 15000 نوک در مترمربع است و لمس آن بسیار نرم است. سایه های مختلفی از سبز ، بژ و همچنین قهوه ای را برای ظاهر طبیعی مخلوط کنید. به لطف سیستم تخلیه آن تمیز کردن آن با جاروبرقی و آب آسان است. این دارو برای اشعه ماورا بنفش درمان می شود ، بنابراین از فرسودگی آن توسط خورشید جلوگیری می کند. علاوه بر این ، هم برای کودکان و هم برای حیوانات خانگی کاملاً بی خطر است.